Deti plnili úlohy zamerané na slovenské zvyky, tradície a zaujímavosti o Slovensku.

Po ozdobení a postavení mája si deti vyskúšali aj svoje tanečné schopnosti a zabavili sa na diskotéke na školskom dvore.

• Čokoládoví Miškovia idú do Košíc

1. 5. 2024

Bolo teplo, nie horúco, dul priaznivý vietor, čo sme využili a pozbierali krásne umiestnenia – aj keď konkurencia atletických klubov bola veľká. Prihlásených detí bol rekordný počet – takmer tisíc! V každej kategórii 150 až 200 súťažiacich. Na Čokoládovú tretru, ktorá sa konala v posledný aprílový deň, budeme dlho spomínať.

Dvaja naši žiaci totiž postupujú na celoslovenské kolo do Košíc: Miško Kubla v kategórii hod vortexom sa umiestnil na 7. mieste (31,72 m) a Miško Hanušiak (ktorý síce reprezentoval svoj atletický klub, ale predsa len je žiakom našej školy) obsadil 1. miesto v behu na 300 m (48:00 s) a 3. miesto v hode vortexom (35,79 m).

Milo prekvapili naši prváci:

V behu na 100 m sa Lucka Karasová umiestnila na krásnom 17. mieste s časom 20:34 s.

Z chlapcov ako 28. dobehol Robko Krnčan (19:80), 30. Eliáš Semjan (19:86) a 38. Hugo Meszároš (20:51).